Hem d'utilitzar més embolcalls reutilitzables!!!

Com ja sabeu cada mes una classe rep un reconeixement en forma de diploma per haver estat el grup que ha utilitzat més els embolcalls reutilitzables per portar l'esmorzar. Us vam penjar el diploma del mes de novembre, i des d'aleshores els companys de primària els guanyen tots! Necessitem la vostra ajuda perquè els nostres alumnes s'acostumin a utilitzar els embolcalls reutilitzables, com ara les carmanyoles, per tal de reduir al màxim els residus. És feina de tots!!!


Recordeu que cada dia heu de portar l'esmorzar en una carmanyola, ja que un dia de la setmana (cada setmana n'és un de diferent) fem el recompte i n'hem de prendre nota. Els nostres alumnes estan començant a prendre consciència del reciclatge ja que a l'aula tenim contenidors pels diferents tipus de material a reciclar, però portar l'esmorzar dins d'una carmanyola o embolicat amb material que genera residu és cosa vostra. És per això que necessitem la vostra col·laboració.  Entre tots farem una escola més sostenible!!!


Moltes gràcies.

Publica un comentari

[blogger]

Formulari de contacte

Nom

Correu electrònic *

Missatge *

Amb la tecnologia de Blogger.